Wspaniałe jedzenie w centrum Zakopanego

Zakopane bez wątpienia jest zimową stolicą Polski. Dlaczego „nosi” takie miano? Słynie przecież z tego, że położone jest u stóp najwyższego pasma łańcuchu Karpat. Jeżeli są góry, to i zwolennicy sportów zimowych, które można uprawiać tutaj bez żadnych oporów i… tak naprawdę wszędzie! Od kłusowania po stokach narciarskich po piesze wędrówki po górskich grzbietach. Jednakże czy równie wszędzie można dobrze zjeść? Gdzie wybrać się do dobrej restauracji w centrum Zakopanego?

Restauracja Gazdowo
Obiekt mieści się w jednym z najstarszych budynków miasta, na ulicy Krupówki – czyli w ścisłym centrum Zakopanego.Niezwykle stylowe wnętrze nawiązuje do jakże bogatej tradycji góralskiej. Pomieszczenia restauracji znajdują się w salach restauracyjnych dawnego hotelu „Pod Giewontem”. Kuchnia restauracja opiera się na tradycyjnych staropolskich recepturach. Daniem popisowym jest golonka, peklowana w ziołach i pieczona w piwie lub prosię pieczone serwowane na wiele sposobów, podawane oczywiście w całości z aromatycznym sosem winnym. Miejsce zapewne warte odwiedzenia i skosztowania!

Restauracja Stara Izba
Mieści się również na ulicy Krupówki. Drewniane wnętrze doskonale odwzorowuje regionalne budownictwo podhalańskie. Karczma jest dwupoziomowa stylizowana na wzór prawdziwej góralskiej izby. Miejsce jest niezwykle klimatyczne, a przy tym jest bardzo smacznie i niedrogo! Dodatkowo organizowane są tutaj prawdziwe biesiady góralskie.

Restauracja Zakopiańska
Restauracja znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej w typowo góralskim domu, a raczej willi i to zabytkowej. Jakie dania serwowane są w tym miejscu? Jak mówią właściciele menu, to właściwie fuzja delikatnych smaków kuchni europejskich z tradycyjnymi przysmakami Podhala. Atmosfera miejsca jest niesamowita, a jedzenie jeszcze lepsze! Przykłady? Oscypek tradycyjny, smażony podawany z gruszkowym ragout i borówkami, zupa gulaszowa z policzkami wołowymi, kwaśnica na baraninie czy zimowa odmiana hiszpańskiego gazpacho z soczewicą i serem gorgonzola, a także m.in. krem szparagowy z halibutem i chipsem z bekonu. Palce lizać! Oczywiście przy restauracji znajduje się hotel, który oferuje noclegi w apartamentach, zapewniając swoim gościom doskonały komfort.

O serwisie

Wybierasz się na wakacje w Tatry z rodziną? Poznaj najciekawsze miejsca i najlepsze miejsca noclegowe.

www.krzeptowki.pl/

Kontakt

802 569 785

kontakt@slobity.com.pl

Galeria