Zakopane latem – atrakcje oraz noclegi

Mimo, iż Zakopane rozsławiło się jako zimowa stolica Polski, przyciąga tłumy nie tylko zimową porą. Podhale również tętni życiem podczas trwającego kilka miesięcy lata. Wówczas wędrówka piesza po górskich szczytach jest o wiele bardziej bezpieczniejsza i widoczność o wiele lepsza, a widoki przepiękne. Zakopane jest jedynym takim miejscem na mapie Polski, gdzie znajdziemy ciszę i spokój wśród najwyższych górskich szczytów. Jakie atrakcje czekają nas latem w Zakopanem i gdzie znaleźć zakwaterowanie?

Atrakcje w Zakopanem
Dla bardziej aktywnych oczywiście polecane są piesze wędrówki po niezwykłych szlakach turystycznych Tatr. Warto zdobyć takie szczyty jak Gubałówka, Giewont, Kasprowy Wierch, Nosal, czy Dolinę Pięciu Stawów Polskich, czy oczywiście Morskie Oko. Dla bardziej wytrzymałych na zdobycie czekają Rysy. Co nas czeka oprócz pieszych wędrówek po górach? Również wędrówki! Ale po sławnych Krupówkach, gdzie warto zatrzymać się na chwilę, zjeść coś niesamowitego i poczuć jak miasto tętni życiem, zwłaszcza wieczorami. Co więcej w Zakopanem znajduje się niezwykły Aquapark, przepiękne kościoły, muzea, Wielka Krokiew. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi w pensjonatach
Dobrym rozwiązaniem na zakwaterowanie się w Zakopanym jest skorzystanie z usług pensjonatów, które oferują nie tylko nocleg, ale również wyżywienie. Takich obiektów w samym Zakopanym i w okolicach jest naprawdę wiele. Przykładowo Górski Dworek jest to willa składająca się z czterech apartamentów, które można wynająć na wyłączność, a także jako grupy zorganizowane. Każdy taki apartament składa się z sypialnie, salonu oraz aneksu kuchennego, a także łazienki. Willa urządzona w stylu góralskim – we wnętrzach dominuje pachnące drewno i folkowy wystrój. Z Willi rozpościerają się urokliwe widoki na Tatry. Tuż obok znajduje się wyciąg- krzesełkowy na Szymoszkowej. Takich pensjonatów jest naprawdę wiele – oferujących darmowy parking, wifi oraz typowy góralski wystrój wnętrza. W Internecie jednak znajduje się mnóstwo stron, które dokonują rankingów najlepszych miejsc nie tylko w Zakopanem, ale również na całym Podhalu.

O serwisie

Wybierasz się na wakacje w Tatry z rodziną? Poznaj najciekawsze miejsca i najlepsze miejsca noclegowe.

www.krzeptowki.pl/

Kontakt

802 569 785

kontakt@slobity.com.pl

Galeria