Tatry – szlaki turystyczne dla początkujących

Tatry – najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat. Dzielą się na Zachodnie i Wschodnie, w których skład wchodzą również Tatry Wysokie. Te ostatnie z pewnością nie zaliczają się dla początkujących miłośników turystyki górskiej. Dla nowicjuszy doskonałym rozwiązaniem są Tatry Zachodnie - rejon niezwykle malowniczy, najwyższych polskich gór rozpościerający się na zachód od przełęczy Liliowe. Jakie szczyty obejmuje? Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch, Giewont. Do regionu wlicza się również szczyty otaczające dolinę Kościeliską i Chochołowską. Jakie szlaki wybrać, kiedy zaczyna się swoja przygodę z górami?

Dobre początki
Początkującym miłośnikom i pasjonatom gór, jednym z najpiękniejszych szlaków jakie można zaproponować, to wyprawa granią Tatr. By dotrzeć na Kasprowy wierch można wspomóc się kolejką linową i stamtąd wyruszyć czerwonym szlakiem aż na Ciemniak, odwiedzając przy tym wszystkie czerwone Wierchy – Kondracką Kopę, Małołączniak, Krzesanicę i właśnie Ciemniak. Marsz trwa niespełna trzy godziny. Następnie można zejść do Doliny Kościeliskiej czerwonym szlakiem lub zielonym na dolinę Tomanową i do schroniska Ornak, która jest atrakcyjniejsza pod względem widokowym. Kolejną wyprawę można rozpocząć od Grzesia, na który wchodzi się szlakiem idącym z Doliny Chochołowskiej i pójść dalej na Wołowiec i z niego czerwonym szlakiem na Łopatę i Jarząbczy Wierch.

Tatrzańskie polany
Warto przespacerować się na początek przez jedne z najpiękniejszych tatrzańskich polan, które zaostrzą apetyt na niezdobyte jeszcze szczyty. Z parkingu na Wierchu Porońcu udajemy się zielonym szlakiem na Rusinową Polanę. Większość czasu idzie się lasem, lecz podczas wędrówki, zza drzew wyłaniają się przepiękne widoki na strzeliste szczyty. Na Rusinowej obowiązkowo musimy zrobić przerwę, a miejsca do odpoczynku jest tam bez liku. Z Rusinowej Polany znowu zielonym szlakiem na Gęsią Szyję. Szlak nie kończy się na szczycie, jednak z Gęsiej Szyi można znowu zejść na Rusinową Polanę i zejść tym samym szlakiem, który służył za podejście – nie warto na początek na siłę przedłużać szlaku, a co najważniejsze – każdą wędrówkę po górach należy dobrze zaplanować.

O serwisie

Wybierasz się na wakacje w Tatry z rodziną? Poznaj najciekawsze miejsca i najlepsze miejsca noclegowe.

www.krzeptowki.pl/

Kontakt

802 569 785

kontakt@slobity.com.pl

Galeria