Tatry – szlaki turystyczne dla zaawansowanych

Tatry jako najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat kusi swoją majestatycznością nie tylko początkujących, ale również zaawansowanych „górołazów”. Dla zdeterminowanych i doświadczonych turystów otworem stoją Tatry Wysokie, które maja charakter iście alpejski. Druga połowa sierpnia i początek września to czas, kiedy bez żadnych obaw możemy wybrać się w te rejony Tatr – pogoda jest o wiele bardziej stabilna, a także góry nabierają niezwykłych, malowniczych barw. Jakie szlaki wybrać, chcąc eksplorować coraz to wyższe partie gór?

Szlak Orla Perć – odcinek Zawrat – Kozia przełęcz
Stopień trudności tej trasy to bardzo trudny – tylko dla doświadczonych górskich wędrowców. Orla Perć u jednych budzi grozę, a u innych wielkie marzenie lub niezapomniane wrażenia. Szlak ten jest bardzo urozmaicony, dlatego przyciąga tak wielką rzeszę turystów. Droga na Orlą Perć prowadzi przez samą granią, głównie po szczytach, gdzie czujemy niesamowitą wysokość, mijając coraz to nowe skalne ściany. Jest to szlak uważany za najtrudniejszą, dostępną turystycznie drogę w Tatrach – sporo w tym prawdy.

Mięguszowiecka Przełęcz
Stopień trudności również jest bardzo wysoki. Szlak ten prowadzi na najwyższą w Polsce przełęcz. Większość turystów jednak wybiera w tym rejonie Rysy, dlatego ruch na niej jest umiarkowany. Jak tam dotrzeć? Od Czarnego Stawu pod Rysami odchodzi się na południowy wschód, trzymając się zielonego szlaku. Podejście jest dosyć strome, gdyż w krótkiej odległości musimy pokonać dość solidne przewyższenie wędrując po dużych, granitowych głazach.

Zawrat i Świnica
Charakterystyką tego szlaku jest również bardzo wysoki stopień trudności. Wyprawa z Zawratu na Świnicę lub odwrotnie jest jednym z najatrakcyjniejszych szlaków w Polskich Tatrach. Cała droga uwikłana jest przez trudności techniczne i sztuczne zabezpieczenia w postaci klamer i łańcuchów. Początek trasy jest na szerokim siodle Zawratu, a dalej idąc czerwonym szlakiem ścieżka obniża się nieco w stronę Doliny Pięciu Stawów Polskich i przechodzi w skalny teren Zawratowej Turni. Łapiąc po drodze oddech, warto zatrzymać się na chwilę i rozejrzeć wokół – widoki na pewno będą niezapomniane.

O serwisie

Wybierasz się na wakacje w Tatry z rodziną? Poznaj najciekawsze miejsca i najlepsze miejsca noclegowe.

www.krzeptowki.pl/

Kontakt

802 569 785

kontakt@slobity.com.pl

Galeria