Najlepsze stoki w Zakopanem i okolicach

Zakopane jest największym w Polsce ośrodkiem turystyki górskiej oraz narciarstwa. Co roku to miejsce odwiedza ponad 2 miliony turystów, zapaleńców sportów zimowych i ekstremalnych – narciarzy, snowboardzistów. To właśnie w tym miejscu na mapie Polski można poczuć iście alpejski klimat. Najbardziej znanym stokiem jest oczywiście Kasprowy. Jednakże do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest jeszcze kilkanaście innych wyciągów o różnym poziomie trudności. Gdzie szusować, a po wielogodzinnych szaleństwach odetchnąć w przytulnym pensjonacie?

Kasprowy Wierch
Jest najwyższym dostępnym wyciągiem, gdzie szalejąc na nartach możemy poczuć się jak na alpejskich zboczach. Jest to niewątpliwie zasługą kolejki linowej Kasprowy Wierch, która zawozi narciarzy na 1959 m nad poziomem morza. Znajdują się tutaj dwie trudne trasy takie jak: Gąsienicowa i Goryczkowa - z wyciągami narciarskimi. Nieopodal wyciągu znajduje się Zajazd Górski Kuźnice, który oferuje noclegi (wraz ze śniadaniem) w wygodnych, komfortowych pokojach. Warto jednak rezerwować miejsca z dużym wyprzedzeniem.

Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda
Ośrodek zapewnia zarówno krótkie i łatwe trasy dla początkujących jak również trudniejsze wraz z trasą FIS. Do dyspozycji turystów łącznie są cztery wyciągi orczykowe i jedna czteroosobowa kolej krzesełkowa. Sprzęt oczywiście można wypożyczać na miejscu. W pobliżu ośrodka znajduje się Dom Wczasowy Harenda. Dom Harenda jest nowo otwartym obiektem położonym w niezwykle malowniczej scenerii. Posiada pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami o wysokim standardzie. Każdy pokój posada balkon oraz telewizor. Na każdym piętrze znajduje się aneks kuchenny dostępny dla gości, a także duża stołówka, w której istnieje możliwość całodziennego wyżywienia. Idealne miejsce na regenerację sił.

Nosal
Nosal jest doskonałym miejscem dla początkujących zwolenników białego szaleństwa, jak również dla dzieci. Stoki są łagodne i szerokie o długości 150-250 metrów, co daje idealne warunki do nauki. W okolicy Nosala znajduje się przepiękny Pensjonat Pod Nosalem zmieniający się w Apart Hotel, który zapewnia pełen komfort oraz fachową i miłą obsługę. Gościom przysługuje również korzystanie z sauny fińskiej oraz jacuzzi.

O serwisie

Wybierasz się na wakacje w Tatry z rodziną? Poznaj najciekawsze miejsca i najlepsze miejsca noclegowe.

www.krzeptowki.pl/

Kontakt

802 569 785

kontakt@slobity.com.pl

Galeria