Jakie korzyści przynoszą konsumentom płatności mobilne?

Płatności mobilne to transakcje płatnicze realizowane za pomocą telefonu komórkowego. Płatność mobilna jest zintegrowanym systemem składającym się z kilku podstawowych elementów, które zazwyczaj obejmują akceptanta, konsumenta, instytucję finansową, bramkę płatności i sieć telekomunikacyjną. Trendy konsumenckie i niebywała popularność telefonów komórkowych wśród konsumentów sprawiają, że to właśnie smartfony stają się podstawowym źródłem dostępu do różnorodnych aplikacji. Rynek mobilnych systemów płatności rozpędza się z ogromną prędkością. Dzisiejsi konsumenci chcą szybszych i łatwiejszych transakcji. Chcą mieć możliwość dokonania płatności niezależnie od miejsca, w którym się znajdują i pory. Te zachowania konsumenckie mają bardzo pozytywny wpływ na rynek płatności mobilnych.

Wygodne i proste, czyli o największych zaletach m-płatności
Istnieje wiele korzyści płynących z m-płatności dla użytkowników. Prawdziwym wyzwaniem dla mobilnych dostawców płatności jest wygoda użytkownika. Żyjemy szybko, więc oczywiste jest, że chcemy płacić szybko. Nie ma nic przyjemnego w przemieszczanie się w gąszczu informacji prezentowanych na małym ekranie urządzenia mobilnego. Systemy płatności mobilnych rozwiązują ten problem, umożliwiając dostosowanie ekranu płatności do wielkości smartfona.

Wpisywanie informacji w formularzach za pomocą telefonu również bywa mocno utrudnione. M-płatności pozwalają ominąć długie, rozbudowane formularze składające się z mnóstwa pól. Dostawcy płatności i projektanci aplikacji ułatwiają płacenie. Proces realizacji transakcji staje się przyjazny dla użytkownika, bezproblemowy i coraz bardziej bezpieczny. 

Branża płatnicza nieustannie się rozwija, a największym wyzwaniem jest sprostanie wciąż rosnącym wymaganiom i oczekiwaniom użytkowników. Kupujący korzystają ze swoich tabletów lub smartfonów, by porównywać ceny, czytać recenzje i wreszcie kupować produkty. M-płatności to doskonałe rozwiązanie dla osób, które stale się przemieszczają. 

Systemy zabezpieczeń płatności mobilnych są obecnie tak zaawansowane, że ryzyko związane z tego rodzaju transakcjami jest w zasadzie minimalne. Z pewnością o wiele bardziej niebezpieczne jest posiadanie przy sobie większej ilości gotówki lub kart płatniczych w portfelu znajdującym się w kieszeni lub w torebce. Istnieją sytuacje, w których nie chcemy mieć przy sobie pieniędzy ani karty: koncerty, pikniki, spacer z psem do pobliskiego parku. Telefon mamy przy sobie zawsze. Jeżeli połączymy go z aplikacją do dokonywania płatności mobilnych zyskujemy ogromną niezależność. 

Zobacz również