Kompleksowe rozwiązania płatnicze. Dlaczego polecane są właścicielom sklepów online?

Jeśli wydaje Ci się, że prowadzenie sklepu internetowego to bardzo łatwa droga do sukcesu w handlu, jesteś w błędzie. Sprzedaż internetowa daje dziś wiele możliwości, ale wiąże się również z pewnymi trudnościami. Właściciele sklepów internetowych zajmują się nie tylko samą sprzedażą produktów. Mają na swojej głowie mnóstwo dodatkowych czynności, dzięki którym ich biznes może sprawnie funkcjonować. Muszą nauczyć się między innymi efektywnego zarządzania płatnościami. W dobie kompleksowych systemów płatniczych płatności za pośrednictwem sieci, również płatności wielowalutowe mogą być szybkie, wygodne, a przy tym bezpieczne. Kompleksowe rozwiązania płatnicze niosą ze sobą szereg korzyści. Do najważniejszych należą:

Uproszczenie księgowości
Zintegrowany system płatniczy umożliwia automatyczne rejestrowanie wszystkich transakcji finansowych oraz łatwą analizę dostępnych danych finansowych. Dzięki niemu z bark sprzedawców zostaje zdjętych szereg trudności. Zarządzanie finansami jeszcze nigdy nie było tak proste. Sprzedawca ma do dyspozycji specjalny panel administracyjny, gdzie może wyświetlić wszystkie transakcje według określonych kryteriów np. przeprowadzone w ostatnim miesiącu czy przekraczające określoną kwotę. Nie musi poszukiwać danych w wielu źródłach, gdyż wszystko znajduje się w jednym miejscu. Niezależnie, czy klient zapłacił szybkim przelewem internetowym, czy skorzystał z płatności mobilnych, wszystkie transakcje rejestrowane są w systemie. Dzięki temu sprzedawca może sprawniej obsłużyć większą liczbę klientów i skupić się na pozostałych aspektach swojej działalności np. promocji. 

Bezpieczeństwo płatności 
Oczywiście, poziom bezpieczeństwa usług płatniczych zależy w znacznej mierze od wybranego dostawcy płatności. Na pewno warto zdecydować się na pośrednika, który posiada certyfikat PCI DSS. PCI DSS to światowy standard, którego celem jest zabezpieczanie płatności kartowych, zarówno tych dokonywanych w sklepach stacjonarnych, jaki płatności online. Jeśli dostawca posiada certyfikat PCI DSS oznacza to, że spełnia bardzo surowe standardy bezpieczeństwa i wykorzystując nowoczesne technologie chroni swoich klientów przed oszustwami. Sklep internetowy, który korzysta z jego usług nie musi już sam posiadać certyfikatów, gdy chce obsługiwać płatności kartą. Informacja posiadanym certyfikacje przyciąga klientów, którzy mogą być pewni, że ich wrażliwe dane oraz dane ich karty są całkowicie bezpieczne. 

Zdobywanie rynków międzynarodowych
Właściciele sklepów online coraz częściej decydują się na rozszerzenie swojej działalności na inne rynki europejskie, a nawet światowe. Jedną z podstawowych trudności, którą muszą pokonać są transakcje trans graniczne oraz płatności walutowe. Na szczęście dostawcy usług płatniczych online wychodzą dziś na wprost ich potrzebom, oferując systemy płatności walutowych. Umożliwienie klientom płacenia w ich lokalnej walucie powoduje wzrost ich zadowolenia. Klienci nie muszą już dokonywać przeliczania walut, aby zorientować się, za jaką cenę kupią dany produkt. Wszystko robi za nich jeden, zintegrowany i łatwy w użyciu system. 

Zobacz również