Usługi Dotpay - dlaczego warto?

Przed właścicielami sklepów internetowych stoi konieczność dokonania wielu istotnych wyborów. W dużej mierze to właśnie od nich zależy sukces firmy. Do najważniejszych kwestii, jakie musi przemyśleć sprzedawca w związku z uruchomieniem własnej platformy sprzedaży, należą między innymi wybór oprogramowania e-sklepu, nawiązanie współpracy z dostawcami towarów, wybranie metod płatności oraz podpisanie umowy z firmą kurierską. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kwestii wyboru metod płatności.

Wybranie odpowiedniego operatora płatności to nie lada wyzwanie. Dlatego warto jak najlepiej się do tego przygotować i zdobyć jak najwięcej informacji. Warto przemyśleć sprawę podpisania umowy z operatorem płatności jeszcze przed uruchomieniem sprzedaży, aby klienci od samego początku mogli korzystać z jak najlepszych sposobów opłacania zamówionych towarów. Wygodna i bezpieczna realizacja płatności to w dużej mierze powód, dlaczego klienci wracają do pewnych sklepów internetowych, a do innych wręcz przeciwnie. Zadowolony klient z pewnością poleci sprzedawcę swoim znajomym – a taki rodzaj marketingu jest dla firmy najcenniejszy. Z kolei jeśli klient natknie się na jakiekolwiek niewygody (zwłaszcza w trakcie opłacania zamówienia), prawdopodobieństwo wystawienia pozytywnej rekomendacji spada właściwie do zera.

Jednym z wiodących operatorów płatności online jest obecnie firma Dotpay. Dlaczego warto skorzystać z oferty właśnie tej firmy? Klienci sklepów internetowych i pozostałych platform sprzedaży online (między innymi popularnych obecnie serwisów aukcyjnych) najbardziej cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo opłacania zamówień. Z wygodą nieodłącznie wiąże się także szybkość – zarówno w zakresie przeprowadzania samej płatności, jak i odnośnie czasu dostarczania paczki.

Dotpay jest operatorem szybkich i wygodnych płatności w sieci, które należą do najczęściej wybieranych metod opłacania zamówień. Szybkie przelewy online należą do wysoce cenionych metod płatności ze względu na szybkość i łatwość zrealizowania takich transakcji. Usługi Dotpay w zakresie realizowania nowoczesnych płatności online w systemie Pay-By-Link są stworzone z dbałością o wyeliminowanie wszystkich zbędnych formalności. Dotpay pozwala na pełną integrację e-sklepu z systemem bankowym, dzięki czemu transakcja realizowana jest w znanym kupującemu środowisku własnej bankowości elektronicznej. Po wybraniu metody szybkiego przelewu elektronicznego na stronie sklepu internetowego, kupujący zostaje przekierowany do systemu własnej bankowości internetowej. Należy jedynie zalogować się do systemu (używając tradycyjnego loginu i hasła), a na koniec potwierdzić chęć zrealizowania zlecenia. Wszystkie czynności związane z koniecznością wypełniania formularzy przelewu zostały maksymalnie uproszczone – system Dotpay umożliwia automatyczne generowanie gotowych formularzy przelewów, które kupujący musi jedynie potwierdzić. W przypadku większych kwot może zdarzyć się również sytuacja, gdy płatność będzie wymagała dodatkowej autoryzacji (za pomocą tokena lub SMS).

Szybkie przelewy online to nie wszystko. Firma Dotpay udostępnia również szereg innych kanałów płatności. Użytkownicy smartfonów z pewnością docenią nowoczesne płatności mobilne (w tym płatności BLIK). Wśród klientów e-sklepów coraz większą popularnością i uznaniem cieszą się także operacje finansowe z użyciem karty płatniczej. Dotpay umożliwia zarówno płatności kartą z użyciem klasycznej metody, jak również za pomocą tzw. elektronicznego portfela.

Zobacz również