M-bankowość, czyli który bank króluje na komórkach?

Posiadacze kont internetowych mogą zlecać przelewy poprzez urządzenia mobilne, gdyż większość banków oferuje tą opcję. Zaczęło się od iKO, czyli usługi PKO BP. Usługa w pierwotnym założeniu pozwalała na wgląd do konta internetowego za pośrednictwem telefonu komórkowego. W chwili obecnej za pośrednictwem iKO możemy zlecać przelewy, opłacać rachunki lub po prostu sprawdzać stan konta. Po PKO BP, większość banków w krótkim czasie wdrożyło swoje systemy m-płatności. Który bank oferuje zatem najlepsze usługi mobilne? Poniżej ranking.

Miejsce 3: PKO SA

Choć użytkownicy często narzekali na wyświetlanie się witryny (niektóre monitory IPS w wersji deskopowej źle wyświetlały obraz) na komputerze, o tyle nie mogli nie docenić wersji mobilnej. PKO SA oferuje w zasadzie każdy rodzaj płatności, a prowizje za transakcje są w zasadzie minimalne.

Miejsce 2: mBank

Jeden z najszybciej rozwijających się banków Europy. mBank zadebiutował ze swoją m-usługą niedługo po PKO BP. System cieszy się wysokim poziomiem zabezpieczeń, a ponadto świetnie sobie radzi z nietypowymi urządzeniami mobilnymi (ultrabook, tablety o niestandardowej rozdzielczości). mBank nie pobiera wysokich prowizji od transakcji.

Miejsce 1: PKO BP

Usługi m-płatności cieszą się w PKO BP dużą popularnością. Instytucja stale modyfikuje i ulepsza flagowy produkt - iKO. Marka zasługuje na uznanie z powodu minimalnych prowizji lub ich braku. Strona w wersji mobilnej wyświetla się bardzo dobrze. Podobnie jest w przypadku ekranów. Nawet monitory panoramiczne (typu 3/4) nie mają problemów z IPKO (ta sama usługa co iKO, lecz w wersji deskopowej).

Tak wygląda ranking najlepszych usług bankowych w wersji mobilnej. Napiszcie pod tematem, czy macie podobne zdanie jak my. 

 

Zobacz również