Niezwykle ważne bezpieczeństwo zakupów w sieci

Moda na zakupy w sieci na dobre zagościła do naszych domów. W obecnych czasach wielu z nas preferuje wygodne i szybkie zakupy w sklepach internetowych w miejsce stania w długich kolejkach. Kupując w Internecie powinniśmy zwrócić baczną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Ochrona danych osobowych i finansowych kupującego to najważniejsza sprawa w e-handlu. Jak uchronić się przed oszustami i robić wyłącznie bezpieczne zakupy?

Jak wynika z przeprowadzonych badań, głównym problemem pojawiającym się w związku z zakupami zrealizowanymi w sieci są opóźnienia dostawy lub niezgodność towaru z zamówieniem. Często pojawiają się również negatywne opinie związane ze zbyt skomplikowaną procedurą dokonywania płatności. Jako klienci e-sklepów powinniśmy zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii – zarówno w zakresie wyboru sprzedawcy, jak i pod względem metody płatności.

Gdy już zdecydujemy się, w którym sklepie internetowym będziemy składali zamówienie, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego regulaminem. Zwróćmy uwagą zwłaszcza na paragrafy dotyczące płatności oraz zasad ewentualnych reklamacji. W regulaminie sklepu internetowego powinna znajdować się precyzyjna informacja na temat dostępnych metod płatności oraz operatorów, za pośrednictwem których realizowane są transakcje. Pomocne może okazać się także zdobycie informacji za pośrednictwem tak zwanego marketingu szeptanego. W tym celu sprawdzi się na przykład poczytanie opinii na temat danego sprzedawcy czy zrobienie małego wywiadu wśród znajomych. Dobrym pomysłem może być również sprawdzenie firmy w rejestrze KRS. Wykaz KRS to doskonałe źródło informacji na temat wiarygodności danego przedsiębiorstwa.

Zakupy w e-sklepach są doceniane za wygodę opłacania zamówień. Właściciele sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych pragną zapewnić swoim klientom coraz nowocześniejsze metody płatności za towary i usługi. Opcji płatności przybywa, a klienci mogą wybierać obecnie spośród innowacyjnych technologii, o których jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu można było tylko pomarzyć. Największą popularnością cieszą się wśród kupujących zwłaszcza szybkie przelewy online oraz płatność kartą. Takie metody transakcji znacznie przyspieszają realizację zamówienia, ponieważ informacja o wpłacie wysyłana jest sprzedawcy natychmiast po wykonaniu operacji przez klienta.

Decydując się na zakupy w e-sklepie warto zweryfikować, z usług którego operatora płatności online korzysta sprzedawca. Liderem w tej kwestii jest Dotpay – firma od lat specjalizująca się w obsługiwaniu nowoczesnych i w pełni bezpiecznych kanałów płatności. Transakcje realizowane za pośrednictwem Dotpay są bardzo szybkie i proste, ponieważ wyeliminowano w nich wszystkie zbędne formalności. Kupujący nie musi już trafić czasu na wypełnianie długich formularzy płatności, ponieważ są one generowane automatycznie w momencie wybrania w panelu e-sklepu takiej metody zapłaty. Natychmiast po dokonaniu wyboru, klient zostaje przekierowany do znanego mu systemu własnej bankowości elektronicznej, w obrębie której, po zalogowaniu, następuje finalizacja płatności.

Podczas wybierania sklepu internetowego, w którym chcemy złożyć zamówienie, warto sprawdzić, czy platforma umożliwia zrealizowanie płatności za pomocą usług dostarczanych przez Dotpay. Integracja e-sklepu z systemem płatności Dotpay to dla klienta gwarancja całkowitego bezpieczeństwa dokonywanych transakcji. Jedną z naczelnych zasad Dotpay jest dbałość o pełną ochronę danych osobowych i finansowych swoich klientów.

 

Zobacz również